OKTE – poskytovanie údajov

28. november 2017 – OKTE (Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou) stále eviduje nedostatky pri zadávaní údajov účastníkmi trhu s elektrinou. Výrobcovia elektriny preto mohli získať dodatočné informácie o správnom zadávaní údajov. Zámerom seminára bolo oboznámenie výrobcov so správnym vyplňovaním údajov v zbere dát pre OKTE a s oboznámením výrobcov s dôležitosťou zberu týchto dát. Zväz malých vodných elektrární upozorňuje, že výrobcovia elektriny sú príliš administratívne zaťažení poskytovaním a vypĺňaním údajov. Často krát zadávame údaje duplicitne. Zväz sa bude naďalej zaoberať touto problematikou, naďalej obnoví rokovania s OKTE, s ÚRSO, aby bola zmiernená legislatíva v súvislosti so zberom dát.

Členovia Zväzu MVE si môžu pozrieť prezentáciu k problematike po prihlásení sa do uzamknutej členskej sekcie.